У теребовлянській ратуші знайшли унікальний історичний документ. ФОТО

Завдяки документу, історики дізнались дати, які стосуються будівництва та руйнування ратуші у Теребовлі.

У м. Теребовля Тернопільської області під час реконструкції міської ратуші виявили металевий футляр з документом, датованим 1938 роком. Об этом сообщает vestifinance.in.ua со ссылкой на СМИ.

Як розповів УНІАН міський голова Теребовлі Сергій Поперечний, знахідку виявили майстри під час реконструкції залізного куполу, який прикрашає верхівку міської ратуші. Сьогодні в міській раді презентували знахідку. Зокрема, у футлярі виявили грамоту, написану на листі вичиненої шкіри з декоративних оздобленням. Грамоті – більше 80 років, вона стане експонатом теребовлянського Музею-майстерні.

«Текст грамоти написаний польською мовою, у якому йдеться про те, що колбу із листом-посланням до наступних поколінь заклали 30 листопада 1938 року під час відзначення 20-річчя незалежності Польської Республіки», – розповів Поперечний.

Також в документі описується коротка історія ратуші, імена тодішніх очільників місцевого самоврядування у Теребовлі та архітекторів, що стали ініціаторами та виконавцями робіт з відновлення будівлі.

«А головне – це точна дата будівництва вежі. Це основна інформація, яку ми почерпнули з історичного документу», – зазначив Поперечний.

Зокрема, в документі вказано, що ратуша зазнала руйнувань у 1917 році, лише у 1921 році вона була відновлена, проте без вежі.

Як зазначила керівник Теребовлянського медіа-центру Ілона Козар, завдяки знайденому документу, історики отримали точні дати, які раніше не були відомі.

«У нас тепер є чіткі дати будівництва і руйнування. До цього історики не мали цих дат», – підкреслила Козар.

Як відомо, наразі роботи з реставрації Теребовлянської ратуші, які розпочалися ще у 2017 році, тривають.

Зокрема, планується перебудувати вежу, надати їй трапецієвидної форми із гостроверхим шпилем, по периметру верхнього ярусу буде облаштовано оглядовий майданчик, а також – у чотири сторони вежі будуть вмонтовані циферблати нового годинника.

Відкриття оновленої ратуші заплановане на День Теребовлі у липні 2020 року.



Джерело статті: “https://zz.te.ua/u-mis-kiy-ratushi-v-terebovli-znayshly-unikal-nyy-istorychnyy-dokument-foto/”

ТОП новости

Разное

Вход

Меню пользователя