Великі магазини не дозволять будувати у місті

Із міста — геть! Великі магазини хочуть винести за межі міст. Так вирішили депутати і розробили спеціальний законопроект.

Вони пропонують також встановлювати максимальний рівень націнок і навіть графік роботи для гігантів ринку. Вони вважають — існуючих площ у мегаполісах — досить.

Супермаркетів та гіпермаркетів у мегаполісах - вистачає. Нові магазини хочуть спровадити за місто. Мінімум, за 5 кілометрів від населеного пункту. І ніякої нічної торгівлі. Відповідний законопроект розробили депутати з Партії регіонів. Мовляв, гіганти монополізували ринок і чавлять маленькі крамнички. У Міністерстві економ розвитку і торгівлі з таких ініціатив чудуються. Адже на всю Україну нарахували усього дві тисячі супермаркетів.

Ігор Гарбарук, директор департаменту мінекономрозвитку і торгівлі: "На сьогоднішній день доля сучасних форматів торгівлі, і тих самих супермаркетів, не перевищує 18-20% від усього того об’єму покупок, які ми робимо. Тому на сьогоднішній день сказати, що це якась критична точка,ні не можна".

Кияни обурені. Бо звикли до сервісу. У супермаркетах можна купити чого душа забажає. Товарів там — на будь-якИй смак. Та й дешевше. Кажуть: продавці на ринку геть знахабніли. Обдирають, мов липку. Натомість підсовують переморожені овочі та фрукти.

Не проти сусідства гігантів і продавці невеликих магазинів. Бо у них теж є постійні клієнти. А значить — і виторг.

Алла, продавчиня магазину: "Мені від цього ніякого... немає... ні холодно, ні жарко як то кажуть. З різним статком заходять до мене. Всякі люди, які тут живуть поблизу".

Утім, депутати незворушні. Крім виселення планують покарати торговельних монстрів зниженням виторгів. Мовляв, націнки не мають перевищувати 20-ти відсотків від собівартості. Це до кінця 2013-го.

У наступному — дозволять змінювати цінники лише на 15 %. Вигідні такі новації можуть бути насамперед господарям супермаркетів, які вже працюють, бо конкуренція відпаде сама собою. Серед власників гігантів — є не тільки відомі бізнесмени, а й депутати. А ще — озолотяться власники землі під Києвом.

Автор: Елена Лоскун


Источник: “http://domik.ua/novosti/veliki-magazini-ne-dozvolyat-buduvati-u-misti-n186450.html”

ТОП новости

Разное

Вход

Меню пользователя